Przygotowanie projektu
Znajdziesz tutaj dokłady opis sposobu, w jaki należy przygotować dla nas projekt zlecenia.
Proponujemy zajżeć również do:
 regulamin współpracy
 faktury ze skontem


Pracujemy wyłącznie w systemie WINDOWS

Formaty plików
Programy ripujące przyjmują wiele typów plików, m.in. TIFF, EPS, JPG, PDF, PSD zarówno w trybie CMYK (koniecznie 8 bitów na kanał) jak i RGB. Niestety ripowanie obrazu w trybie RGB może powodować znaczne odchylenia od spodziewanych kolorów i rezultat z reguły jest dużo gorszy niż przy wykorzystaniu trybu CMYK. Programy nie potrafią sobie także poradzić z dodatkowymi kanałami i z reguły niewłaściwie rozpoznają warstwy w plikach PSD.
Nie przyjmujemy plików CDR. Prace tworzone w systemie Macintosh nie zawsze otwierają się poprawnie. Dlatego w takim przypadku zalecamy sprawdzenie przed wysyłką plików w systemie Windows.
Podsumowując, zalecanymi formatami plików są EPS (czcionki koniecznie zamienione na krzywe!), TIFF (8bitów na kanał) ewentualnie JPG (przy kompresji z najwyższą jakością / największym rozmiarem pliku).
Obraz musi być zapisany w skali 1:1

Kolory
Kolory odwzorowywane są poprawnie jednak przy zamówieniach wymagających idealnego dopasowania koloru prosimy o kontakt z działem grafiki. Zalecamy także "podbijać" czystą czerń pozostałymi składowymi CMY np. po 50% - 70%. Uwaga ta dotyczy zarówno grafiki rastrowej, w której z reguły programy graficzne generują czerń składającą się z całego CMYK, jak i grafiki wektorowej. Przy tworzeniu rozbarwienia CMYK odradzamy wykorzystywanie programu Corel Photo-Paint z uwagi na brak kontroli przy generacji czerni. W programie Photoshop zalecamy ustawienie parametrów generacji czerni na najwyżej średnie.
Zalecamy korzystać z profilu CMYK z 8 bitową składową.

Rozdzielczość
Rozdzielczość przygotowywanego pliku oczywiście powinno się dobierać do odległości z jakiej obraz będzie oglądany. Z reguły przyjmuje się, że odległość oglądania jest nie mniejsza niż dłuższy wymiar obrazu. Dla obrazów o powierzchni rzędu 1m2 sugerujemy ustalić rozdzielczość 75 - 150 dpi. Przy większych odległościach (powierzchniach) rozdzielczości można redukować nawet do kilkunastu dpi. Naprawdę nie należy się obawiać rozdzielczości rzędu 30 dpi. Grafika zdjęciowa o takiej rozdzielczości już z odległości dwóch - trzech metrów wygląda poprawnie.

Ostrożnie z CORELem!
Pakiet graficzny Corel posiada szereg ograniczeń i błędów, których to z wersji na wersję jest co prawda mniej, niemniej jednak prosimy zwrócić uwagę zwłaszcza na:
- przy rozbarwieniach w PHOTO-PAINT nie mamy wpływu na składową K (kolor czarny), podobnie jak w DRAW
- programy pakietu Corel nie radzą sobie z rozdzielczociami przekraczającymi 10.000px (pikseli)
- gdy w DRAW obrócimy dowolną bitmapę (RGB czy też CMYK) o wielokrotność kąta 90 stopni, to mamy co najwyżej 50% szanse na prawidłowe rozbarwienie. W PHOTO-PAINT dzieje się tak przy obracaniu dowolnego obiektu. Zalecamy stosować wielokrotność kąta w predziale 0 - 89,99

Rozmiary wykonywanych prac
Przy rozmiarach obrazów przekraczających rozmiary materiałów oraz na żądanie klienta, drukowane obrazy dzielimy na części. Jeśli klient nie sprecyzuje tego inaczej, obrazy dzielone są przez naszych grafików w większości przypadków na równe części z zakładką umożliwiającą sprawne i bezproblemowe ich połączenie.
Zobacz na czym i w jakich formatach (bez dzielenia) możemy wydrukować Twój projekt:
 dostępne media

Przesyłanie projektów
Pliki przyjmujemy wyłącznie:
- na krążkach CD
- w załącznikach e-maili (ograniczone tylko do 2 MB)
- oraz za pomocą FTP
Przekazywanie nam projektów może odbywać się pocztą elektroniczną lub poprzez firmę kurierską. Gotowe wydruki wysyłamy przez firmę "UPS", która dzięki specjalnej umowie zapewnia najlepsze warunki odbioru i dostaw prac. Oczywiście na życzenie klienta możliwe jest skorzystanie z usług innego kuriera lub odbiór własny.
Chcąc wysłać plik przez FTP, należy skontaktować się z biurem CDW w celu nadania katalogu i hasła dostępowego. Jeśli programem wysyłkowym ma być Internet Explorer, należy się upewnić czy opcja "włącz widok folderów dla witryn FTP", z menu narzędzia --> opcje internetowe, zakładka "zaawansowane" jest włączona.
W nazwach plików prosimy nie stosować polskich ogonków, ani jakichkolwiek znaków narodowych (np. umlałtów)!




Zobacz także:
regulamin współpracy 
faktury ze skontem 
produkty 
dostępne media 
realizacje 
zamów próbki 

Projekt
na skróty:

format pliku 
kolory 
rozdzielczość 
uwaga na corela 
wymiary wydruków 
przesyłanie projektu 

E-mail:
@biuro 
@dział handlowy 

FTP:
ftp://cdw.pl/ 
użytkownik/user:
   cdwftp
hasło/passwodr:
   cdw1234